Softbollutskottet söker fortfarande en Ordförande

I slutet av maj klev Sanna Hermansson av posten som ordförande i Softbollutskottet i och med att hon tidigare under våren valdes som ordförande för hela Svenska Baseboll Softboll och Lacrosseförbundet. Sedan dess har jakten på hennes efterträdare pågått.
Softbollutskottet saknar sin ordförande och sökandet efter hennes efterträdare fortsätter. Svenska Baseboll Softboll och Lacrosseförbundet är oerhört tacksamma för Sannas många år av engagemang, inom svensk softbolll och vi är samtidigt lika övertygade om att hennes värdiga efterträdare finns någonstans i vår community trots att rollen fortfarande är vakant.
Vi söker en person med engagemang, driv och gärna erfarenhet av att leda projekt eller föreningsarbete – softbollkunskap är ett plus, men inte ett krav.
Nomineringar och intresseanmälningar skickar ni till info@sbslf.se.
Tillsammans formar vi framtiden för svensk softboll!!